7 bajek, które pomogą nauczyć twoje dziecko języka angielskiego - Kids Club Grodzisk
Klub językowy dla najmłodszych. Kreatywne zajęcia językowe uczące dzieci od 1-5 lat z Grodziska Mazowieckiego i okolic poprawnej wymowy języka angielskiego .
Kids; Club; Grodzisk; Adamowizna; Grodzisk; Mazowiecki; Nauka; Edukacja; Kursy; Kurs; Szkoła; Przedszkole; Zajęcia; Warsztaty; Korepetycje; Angieski; Angielskiego; językowe; native; speaker; Opypy; Zapole; Mościska; Radonie; Kuklówka; Żabia; Wola; Dzieci; Maluchy; Przedszkolaki; Maluch; Dziecko; Anglik; Korki; Zajęcie; Adamowiźnie; Zapolu; Grodzisku; Mazowieckim; Opypach; Zapolu; Radoniu; Kuklówce; Żabiej; Woli
510
post-template-default,single,single-post,postid-510,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

7 bajek, które pomogą nauczyć twoje dziecko języka angielskiego

Udostępnij

Pokazywanie dzieciom bajek w języku angielskim z serwisu YouTube może być świetnym sposobem na osłuchiwanie się twojego dziecka z językiem. Należy jednak uważać na to, co oglądają nasze maluchy, ponieważ bajki różnią się znacząco jakością realizacji oraz poziomem językowym.

Bajki, w których scenki zmieniają się w szybkim tempie, wykorzystując przy tym często zmieniające się jaskrawe kolory, być może będą strzałem w dziesiątkę dla twojego maluszka, jednak mogą mieć negatywny wpływ na jego rozwój. Oglądanie tego typu filmików mogą sprawić, że twoje dziecko stanie się nadpobudliwe, będzie miało trudności ze skupianiem się, a w najgorszych przypadkach może doprowadzić do pojawienia się symptomów zespołu ADHD.

Dodatkowo, twoje dziecko zamiast znanych angielskich piosenek zacznie śpiewać reklamy serwisów YouTube i to w akcentach z całego świata.

Przedstawiamy niżej listę naszych ulubionych bajek dla dzieci – zarówno znanych i lubianych tytułów, oglądanych przez większość dzieci w Wielkiej Brytanii jak i nowe, ciekawe pozycje, które są świetnie wykonane i cieszą się dużą popularnością.

Oto nasze TOP 7:

7. Little Baby Boom

Kanał składa się z kilkuminutowych filmików ze znanymi angielskimi rymowankami dla dzieci wraz z ciekawymi, w miarę spokojnymi animacjami. Choć chwilami niektóre piosenki znacząco odbiegają tekstem od oryginału, a ich propozycja jest mało kreatywna (np. „London Bridge is falling down”) to mimo wszystko warto korzystać z serwisu. Piosenki śpiewane są z lekkim amerykańskim akcentem, wykorzystując słowa amerykańskie typu „sidewalk”, czy „trunk”. Hitem u nas w domu są małe kotki spowiadające się śpiewająco mamię tym, że zgubiły rękawiczki. Niegrzeczne kotki!

6. Postman Pat

Absolutny brytyjski hit, którego pierwsza seria powstała w latach 80-tych. Opowiada o przygodach listonosza, który wraz ze swoim biało czarnym kotkiem roznosi listy i paczki w fikcyjnej miejscowości Greendale. Bajki nadają się bardziej dla nieco starszych dzieci (odcinek trwa 15min), ale trzeba uważać na nowszą serię z napisem „special delivery” poniżej logo, nadawaną od 2013r. Tempo rozmowy i rozwoju scenek jak na nasze oko jest tam zbyt duże, więc trzymamy się oryginalnej serii.

5. Sarah & Duck

Stosunkowo nowa bajka stworzona przez brytyjską telewizję BBC opowiadające proste historyjki o Sarze i jej kaczce. Scenki odgrywane są w prosty sposób, najczęściej na białym tle z minimalistycznym podejściem do grafiki. Język angielski jest tutaj na wysokim poziomie, a tekst czytany jest z prędkością, za którą łatwo podążać. Seria mogłaby jednak być trochę ciekawsza, bo w naszym domu szybko się nudzi.

4. Thomas & Friends

Kolejny brytyjski hit znany i lubiany w większości domów w Wielkiej Brytanii. Wyspa Sodor tętni życiem, a lokomotywa Thomas wraz z przyjaciółmi przeżywa przeróżne przygody. Bajka się sprawdza, ponieważ ma także elementy wychowawcze – w praktycznie każdym odcinku przedstawiane są sytuację jak należy lub nie należy zachowywać się w stosunku do innych. Uważajcie jednak znowu na te nowsze serie, oraz serię opracowaną dla amerykańskiego rynku. Te są skonstruowane nieco inaczej i wolimy się trzymać oryginału. Niżej przedstawiamy przydatną playlistę.

3. In the Night Garden…

In the Night Garden… jest kolejną produkcją BBC dla dzieci od 1 – 6 roku życia. Bajki przedstawiają różne krótkie scenki z udziałem rzeczywistych kukiełek, aktorów oraz animacji komputerowych. Założeniem producentów była chęć zrelaksowania dzieci – jako bajka puszczana na dobranoc. Piosenki w bajce są bardzo przyjemne, ton jest spokojny lecz ciekawy, a postacie kolorowe, kreatywne i zabawne. Język narratora jest na wysokim poziomie, a postacie mówiąc fonetycznie dają dzieciom możliwość naśladowania przydatnych sylab. Wstęp mógłby być trochę krótszy, ale bajka się świetnie sprawdza na uspokojenie dziecka.

2. Simple Songs

Jak nazwa wskazuje, seria You Tube Simple Songs przedstawia łatwe do nauczenia się piosenki w języku angielskim. Początkowo nie byliśmy przekonani co do tego, aby wprowadzać zupełnie nowe, nieznane piosenki, lecz ich wykonanie jest bardzo profesjonalne, spokojne, ciekawe i przyjemne. W szczególności piosenki „snowflake”, czy „goodnight to you, goodnight to me” opowiadają bardzo przyjemną, krótką historyjkę ze świetną muzyczką w tle, w sam raz na dobranockę.

1. Topsy & Tim

Topsy & Tim to znana współczesna seria o przygodach bliźniaków Tosi i Tymka. Akcja toczy się w nowoczesnej lecz tradycyjnej, książkowo brytyjskiej rodzinie. Filmy są świetne zarówno od strony poziomu językowego, materiału edukacyjnego jak i narzędzia wychowawczego. Bohaterzy filmu to grzeczne, troskliwe dzieci, które wiedzą jak należy zachować się w praktycznie każdej sytuacji. Polecamy!

Podobało się? Udostępnij!

Udostępnij